Aktuality

5
mar
2020

Škody v eventovom segmente spôsobené koronavírusom prudko rastú. Nepanikárme, hľadajme riešenia! Stanovisko BTL komunikačnej asociácie k aktuálnej situácii.

Najväčším strašiakom posledných dní v eventovom segmente je nepochybne koronavírus, vďaka ktorému je v niekorých krajinách zákaz zhromažďovania sa ľudí na podujatiach nad 5 tisíc účastníkov.

Niektoré krajiny dokonca tento počet ešte viac znižujú. Množstvo korporácií práve z dôvodu neopodstatného šírenia paniky začalo rušiť (prípadne presúvať) niektoré z plánovaných eventov, konferencií a workshopov, čo má veľký dopad na celý eventovy segment. 

Vzhľadom na to, že sa na Slovensku začína spúšťať podobná vlna paniky, rozhodla sa slovenská asociácia eventových agentúr - BTL komunikačná asociácia, vyjadriť postoj k tejto situácii.

Aktuálne prebieha úzka komunikácia medzi členskými agentúrami, dotknutými subjektami ako aj s partnerskými zahraničnými agentúrami naprieč celým eventovým segmentom.

Radi by sme preto upriamili pozornosť na skutočnosť, že neadekvátne reakcie môžu poškodzovať zadávateľov aj eventový trh viac, než je nutné. S ohľadom na realitu, že veľká časť eventového trhu sa skladá zo živnostníkov a menších firiem, cítime veľké ohrozenie celého segmentu.

Hľadáme riešenia vzniknutej situácie, monitorujeme škody a pripravujeme odborné odporúčania pre zadávateľov ako aj organizátorov podujatí.

Vážime si preto pragmatické rozhodnutia veľkej časti našich klientov, ktorí naďalej pokračujú v prípravách plánovaných akcií a nepodliehajú panike. Zároveň však rešpektujeme rozhodnutie klientov o preventívnych opatreniach najmä na eventoch so zahraničnou účasťou.

BTL komunikačná asociácia ako zástupca eventových a live comm agentúr v Slovenskej republike je pripravená pomáhať pri konzultáciách a rozhodovaní o uskutočnení eventov či nevyhnutných opatreniach celému trhu, všetkým eventovým agentúram a klientom.

Asociácia monitoruje vývoj celej siutuácie doma aj v zahraničí a o zmenách bude informovať prostredníctvom svojich stranok www.btlka.sk a na sociálnych sieťach.

Prajeme všetkým agentúram a zadávateľom veľa síl a odolnosti v nasledujúcich mesiacoch a veríme, že sa v krátkom čase stretneme na niektorom spoločnom evente.Stanovisko Českej eventovej asociácie si môžete prečítať v tomto článku.

Informácie o situácii v krajinách na celom svete nájdete nájdete na tejto stránke. Web zbiera údaje z verejne dostupných zdrojov a mapuje celkový počet nakazených ľudí a tiež celkový počet úmrtí.