Aktuality

8
okt
2019

Bea World 2019: Porota hodnotí príspevky z 30 krajín, čo je doposiaľ najvyšší počet Výsledky predbežného online hlasovania budú známe 16. októbra. 

Agentúry z 30 krajín sveta prihlásili svoje práce do medzinárodnej súťaže Bea World. V 14-ročnej histórii je to najväčší počet zúčastnených krajín.

Porotcov teraz čaká užší výber. Výsledky predbežného online hlasovania budú oznámené 16. októbra. 

Prihlásené projekty posudzuje medzinárodná porota na čele s Alexandrom Safonovom z Ruska, ktorý pôsobí na pozícii Global Event Director v Oriflame. Slovensko v porote zastupuje Andrea Danihelová, hovorkyňa a riaditeľka oddelenia komunikácie VSE Holding Group.

Najviac prihlášok do súťaže poslalo Taliansko, Nemecko, Belgicko, Španielsko, India a Rusko.

Do súboja o renomované ocenenia Elephant Awards sa zapojilo viacero ďalších mimoeurópskych krajín vrátane Austrálie, Brazílie, Číny, Izraela, Kataru, Spojených arabských emirátov a USA.

„Dosiahli sme dôležitý cieľ,“  uviedol Salvatore Sagone, zakladateľ a prezident Bea World festivalu. „Sme veľmi spokojní s výsledkami, keďže sa nám podarilo udržať krok s rekordnými číslami z minulého roka, pokiaľ ide o príspevky a zúčastnené agentúry. Spokojní sme aj vzhľadom na to, že ekonomiky niektorých krajín stagnovali a európsky trh v roku 2019 znížil budgety na event marketing,“ dodal.

Medzinárodný festival Bea World vyrcholí slávnostným odovzdávaním ocenení Best Event Awards a Best Location Awards v Miláne od 27. do 30. novembra 2019.

Uplynulý rok zastupovala Slovensko agentúra CREATIVE PRO, ktorá získala shortlist v kategórii Convention za prácu On-Site Meeting pre klienta HB Reavis Slovakia.